Coraz więcej osób decyduje się na zabieg wszczepienia implantów. Robimy to, aby zamaskować dziury powstałe w naszym uzębieniu. A implanty świetnie sprawdzają się właśnie w tej roli. Jeśli jednak chcemy skorzystać z tego zabiegu, warto by było się do niego przygotować. Jak to więc zrobić?

Na samym początku lekarz będzie musiał przeprowadzić z nami krótki wywiad. Oceni przy tym stan naszego zdrowia oraz to, czy możemy skorzystać z danego zabiegu. Pamiętajmy przy tym, że musimy być szczerzy ze swoim lekarzem. Powinniśmy opowiedzieć mu o swoich nałogach, przebytych chorobach lub dolegliwościach, z którymi obecnie się zmierzamy. Warto by było również wypisać sobie na kartce wszystkie lekarstwa, które regularnie spożywamy. Taka informacja może być przydatna dla naszego lekarza. A są pewne czynniki, które uniemożliwią nam skorzystanie z zabiegu wszczepienia implantów. Może to być np. ciąża, cukrzyca, pewne nowotwory, a nawet regularne palenie tytoniu. Ważny jest również tutaj stan naszego uzębienia oraz jamy ustnej. Musimy dokładnie wyleczyć wszystkie zęby, aby móc później wszczepić implanty. Przed zabiegiem warto więc pozbyć się próchnicy, kamienia nazębnego i innych dolegliwości. A do oceny stanu naszego uzębienia prawdopodobnie będziemy musieli wykonać zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne. To dzięki nim lekarz stwierdzi, czy jesteśmy gotowi na wszczepianie implantów.

Każdy specjalista powinien wytłumaczyć nam również, jak będzie wyglądać cały zabieg. Zwykle cały proces wszczepiania implantów składa się z dwóch etapów, czyli zabiegu chirurgicznego i protetycznego. Po takich zabiegach następuje okres, w którym należy zagoić wszczep. Trwa to zwykle kilka miesięcy, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Jednak dobrze wstawione implanty mogą spokojnie zastępować naturalne, stałe zęby. Dzięki nim można szybko poprawić stan swojego uzębienia, czym zyskuje się nie tylko lepszy wygląd, ale również i dobre zdrowie. A to właśnie o swoje zdrowie każdy z nas powinien regularnie dbać.