Najpierw fundamenty, później mury, dach, okna, drzwi i tak dalej i tak dalej. Budowa domu to niekończąca się lista zadań do wykonania i wydatków, którą czasami trudno jest ogarnąć. Kiedy planujemy kolejne budownicze wyzwania trzeba pamiętać o wielu sprawach, które chociaż czasami mogą nam się wydawać mało istotne to często wpływają na ogólny wygląd wnętrza i determinują to, jak będzie ono odbierane przez innych. Jak podkreśla wiele osób, które na swoim koncie mają już budowę domu czy przynajmniej gruntowny remont, to dopiero zaledwie początek bardzo długiej drogi.
Oczywiście najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i umiar, nie dać się zwariować i dokładnie zapoznać się z każdą rzeczą, którą “bierzemy sobie na warsztat”. Bardzo ważnym elementem są na przykład listwy przypodłogowe czy również listwy sufitowe, których obecnie na rynku jest do wyboru bardzo dużo, a znacznie wpływają na wystrój wnętrza pokoju dziecka, salonu, kuchni, sypialni czy łazienki. Listwy przypodłogowe mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzywa i tak są listwy drewniane, listwy z MDF-u, z PVC, z poliuretanu, ceramiczne i metalowe. Jak widać już chociażby z tego krótkiego zestawienia wybór jest bogaty, ponieważ do tego dochodzi jeszcze bardzo różna kolorystyka. Wybór takiego elementu jak odpowiednie listwy przypodłogowe to również kwestia wystroju całego wnętrza. Planując kolor i ozdoby na ścianach, a także wystrój okien, umeblowanie i wiele innych elementów niezbędnych należy wziąć pod uwagę również właśnie listwy przypodłogowe, które chociaż raczej nie rzucają się w oczy na ich pierwszy rzut i z pewnością nie jest najważniejszym elementem wystroju, to jednak wpływ na ogólny obraz całego pomieszczenia jest bardzo duży. Również ceny listew przypodłogowych są bardzo różne, chociaż to akurat uzależnione jest głównie od tego z czego są wykonane. Jak podkreśla wielu klientów marketów budowlanych warto nad tym wyborem pochylić się szczególnie i, o ile jest to oczywiście możliwe, wziąć na próbę nawet kilka listew, przyłożyć w odpowiednie miejsce i dopiero wtedy podjąć decyzję o tym, jakie listwy przypodłogowe ostatecznie znajdą się w naszym domu. Wybór to jedno, a jeszcze pozostaje kwestia montażu, który może wcale nie być taki prosty jakby mogło się wydawać. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji mierzyć się z takim wyzwaniem i nie posiada zdolności do majsterkowania to lepiej, żeby to zadanie sobie odpuścił. Nawet najładniejsze i najdroższe listwy nie będą się dobrze prezentowały jeżeli zostaną nieodpowiednio czy nieestetycznie zamontowane. W tym przypadku zdecydowanie lepiej zasięgnąć rady fachowca lub to właśnie jemu powierzyć wykończenie naszego wnętrza.
Podobnie sprawa ma się w przypadku, gdy szukamy kolejnego elementu wyposażenia wnętrza, jakim są listwy sufitowe. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, wśród najpopularniejszych są z pewnością listwy styropianowe, poliuretanowe czy drewniane. Podobnie jak listwy przypodłogowe, tak i listwy sufitowe to nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ właśnie one często są swoistą kropką nad i. Ich odpowiedni dobór i montaż może pięknie ozdobić wnętrze, ale z kolei niepasujące listwy i nieestetyczne ich założenie może sprawić, że wnętrze będzie wyglądało kiczowato lub bez polotu.

wooden-wall-1267264_1280
To od takich drobiazgów jak listwy przypodłogowe i listwy sufitowe zależy również ostateczny wystrój wnętrza pokoju dziecka. Minęły już czasy kiedy na takie detale nie zwracano uwagi, a pokój dziecka to była meblościanka, łóżko i biurko. W dzisiejszych czasach wystrój wnętrza pokoju dziecka to jedno z najważniejszych wyzwań w urządzaniu domu czy mieszkania. W Internecie znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań i aranżacji na których możemy się wzorować i które mogą być dla nas inspiracją. Coraz częściej sięgamy po bogatą paletę kolorów, bo pokój dla chłopca to już nie tylko kolor niebieski a dla dziewczynki to przecież nie tylko różowy. Kolor to pierwszy stopień w aranżacji wystroju pokoju dziecięcego, kolejny to z pewnością meble, których mamy równie bogaty wybór. Najważniejsze to jednak postawić na użyteczność i funkcjonalność mebli jak i całego pokoju. Obserwując niektóre z propozycji wystrojów proponowanych na różnych stronach, portalach czy branżowych czasopismach można odnieść wrażenie, że dla ich pomysłodawców jedynym celem było zaszokowanie i chęć trafienia na usta innych. Natomiast dziecko musi się przede wszystkim bardzo dobrze czuć w swoim pokoju, gdzie przecież będzie spędzało dużo wolnego czasu, odrabiało lekcje, uczyło się, odpoczywało, spało i tym podobne. W tym wypadku również ważnym detalem są listwy przypodłogowe czy listwy sufitowe, które według niektórych są nawet ważniejsze niż inne, mogłoby się wydawać bardziej ważne elementy aranżacji. W pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na to, aby były one również odporne na różnego rodzaju uszkodzenia czy zabrudzenia. Zwłaszcza listwy przypodłogowe mogą paść ofiarą szaleńczych zabaw i pomysłów, których naszym pociechom na co dzień z pewnością nie brakuje.Czasami warto wiec zainwestować nawet więcej niż zakładaliśmy, aby efekt był zadowalający i przede wszystkim trwały. Pamiętajmy także o utrzymywaniu listew w czystości i zastanówmy się nad tym czy wybrany przez nas typ i kolor będą łatwe w użytkowaniu i nie sprawią niespodzianek w postaci konieczności częstego ich mycia czy nawet szorowania.

slide1
Podsumowując,planując budowę domu, czy remont mieszkania warto zwrócić uwagę na każdy szczegół, na każdą drobnostkę, która wpływa na całość. Wystrój wnętrza pokoju dziecka, sypialni, kuchni, łazienki czy salonu to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla kogoś, kto podejmuje je po raz pierwszy. Pamiętajmy więc, że piękny wystrój to nie tylko kolory ścian i meble, ale również listwy przypodłogowe, listwy sufitowe oraz wiele innych mniejszych i większych rzeczy, na które składa się wygląd wnętrza naszych pomieszczeń. Zanim więc zabierzemy się do pracy i konkretnego planowania dokładnie przemyślmy to, co i gdzie chcemy zrobić, zapoznajmy się z ofertą sklepów i marketów.