Umiejętność tańczenia wcale nie jest tak trudna do opanowania jak nam się wydaje. Kiedy oglądamy programy telewizyjne, w których profesjonalni tancerze wykonują figury niemożliwe do wykonania, mamy pewność, że ćwiczyli to całe życie. Zazdrośnie spoglądamy również na znajomych, którzy na imprezach nie schodzą z parkietu, ponieważ tak świetnie się bawią.
Jeśli również chcemy w ten sposób spędzać czas i być obiektem podziwu, zapiszmy się na zajęcia taneczne w Krakowie. Nieważne czy pójdziemy tam sami czy z partnerem/partnerką. Jeśli nie mamy z kim iść lub jeśli nasza druga połówka nie wyraża chęci tańczenia to jeszcze nic straconego. Na kursie tańca znajdą się osoby w podobnej sytuacji. Jeśli wybierzemy taniec, który tańczy się w parach to możemy mieć pewność, że zatańczymy tam z każdym uczestnikiem. Zmiany w parach są właściwie jednym z elementów nauki w każdej szkole, chociaż oczywiście są wyjątki. Chodzi o to, żebyśmy umieli tańczyć właściwie z każdym a nie tylko ze swoim partnerem/partnerką.
Kiedy mamy obawy i nie wiemy jaki kurs tańca powinniśmy wybrać, możemy skorzystać z pierwszej lekcji, która zazwyczaj jest darmowa. Dopiero po niej podejmujemy decyzję o naszym uczestnictwie. Jeśli nam się nie spodoba to bez żadnych konsekwencji finansowych możemy zrezygnować i znaleźć kurs, który będzie nam bardziej odpowiadał. Nie należy się jednak zniechęcać po pierwszych zajęciach tanecznych, bo mają one w zasadzie tylko i wyłącznie charakter pokazowy i wprowadzający. Poznajemy tam podstawowy krok i ogólne zasady. Zabawa zaczyna się dużo później. Przychodzi wtedy, kiedy zaczynamy się czuć swobodnie i opanujemy wszystkie podstawowe kroki. Możemy wtedy wprowadzać dużo bardziej zaawansowane figury, obroty, przejścia. Abo to jednak nastąpiło, najpierw musimy uzbroić się w cierpliwość i jakoś przetrwać nudne, początkowe zajęcia.
Nie powinniśmy się długo zastanawiać. Jeśli podoba nam się taniec to powinniśmy zrealizować swoje marzenia i nauczyć się tańczyć. Nigdy nie wiadomo kiedy taka umiejętność może nam się przydać. A nie chcemy się przecież skompromitować, kiedy właśnie nastanie taka sytuacja i ktoś zaprosi nas do tańca. Żeby tego uniknąć, jedynym rozwiązaniem są zajęcia taneczne.