W momencie, gdy zaistnieje potrzeba obrony swoich racji przed organem wymiaru sprawiedliwości warto skorzystać z usług prawnika. Jednak wybór pełnomocnika prawnego jest niezwykle istotną sprawą z punktu widzenia osiągnięcia sukcesu wobec wszelkich postępowań prawnych. Skuteczność w realizowaniu postawionych przez klienta celów jest z pewnością świetną cechą dobrego prawnika. Najważniejsze jednak jest to, aby te cele zostały uzyskane zgodnie z zasadami etyki adwokackiej.

W czasie poszukiwania odpowiedniego prawnika, najlepiej jest zaczerpnąć opinii osób, którzy już mieli możliwość korzystania z usług prawniczych. Jednakże kiedy nie ma możliwości kontaktu z taką osobą, dobrze jest skorzystać z rankingów poszczególnych kancelarii, warto także przeanalizować fora internetowe. Badając życiorysy i zasługi kolejno sprawdzanych pełnomocników można znaleźć informacje o nich i wydedukować, który jest warty współpracy. Takie zestawienia oprócz Internetu można znaleźć również w gazetach prawnych.

Po orientacyjnym wyborze osoby, która ma być reprezentantem w sądzie trzeba skontaktować się z wybraną kancelarią i tam omówić wszelkie szczegóły. Taka rozmowa ma na celu uzyskanie ważnych informacji na temat kancelarii, np. dotyczące czasu trwania kancelarii na rynku, odniesionych sukcesach oraz o specjalizacji jaką się zajmuje. Ostatnią rzeczą jest omówienie wynagrodzenia jakie należy zapłacić za otrzymaną pomoc. Często bywa tak, że adwokaci naliczają sobie dodatkową premię za wygraną sprawę. Warto więc zacząć swoje poszukiwania najpierw od wybrania kancelarii prawnej, a dopiero potem przejść do wyboru najlepszego w danej dziedzinie prawnika. Najlepsze zapewne okażą się przede wszystkim duże kancelarie, mające już wyrobioną renomę i wizerunek, a co więcej, które dbają o swojego klienta.