Obecnie pracodawcy coraz częściej zamiast patrzeć wyłącznie na to, czy pracownik posiada jakieś dyplomy i zaświadczenia o ukończonych kursach, wolą wszystko zweryfikować samemu.
W związku z tym nawet jeżeli ktoś twierdzi, że zna doskonale języki obce, to coraz częściej musi się taką znajomością wykazać już na etapie rozmowy rekrutacyjnej. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby od najmłodszych lat inwestować w naukę języków i odpowiednie wykształcenie, ale w taki sposób, żeby było poparte praktyką. Sama teoria to za mało i wielokrotnie jest tak, że edukacja to za mało aby dostać ciekawą pracę i przyznawana jest ona osobom, które nawet jeżeli nie mają tak dobrego wykształcenia, to za to posiadają doświadczenie, a to jest równie cenne. W wielu przypadkach udaje się jednak pogodzić praktykę z nauką, o ile tylko wybierze się odpowiednie studia. Ważne jest również podejście osoby, dla której edukacja powinna być istotna. Nie można sobie lekceważyć jej znaczenia, bo w takiej sytuacji naprawdę trudno oczekiwać, że lata poświęcone na naukę przyniosą jakiekolwiek efekty.
Czego najlepiej jest się uczyć?
Szukając odpowiedzi na tak kontrowersyjne pytanie nie da się zaprzeczyć, że wiedza to zaledwie jeden z elementów składających się na możliwość otworzenia sukcesu. Do tego dochodzi doświadczenie oraz umiejętności, które najlepiej zdobywać jest w praktyce. Warto jednak jak najlepiej wykorzystać czas na studiach, bo jest to jedyna okazja na to, żeby spokojnie zdobywać wartościowe umiejętności. Więcej ciekawych porad w zakresie edukacji można znaleźć na stronie doradców kariery oraz uczelni wyższych, które oferują raporty na temat poszczególnych kierunków oraz zainteresowania pracodawców osobami, które je ukończyły.