Co roku wraz ze zmianą sezonu w wielu głowach zaczyna kiełkować myśl, że powinno się zrobić coś ze swoim ciałem. Prawda jest jednak taka, że o swoją sylwetkę możemy dbać cały rok i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć od zaraz.
Jak dabć o swoją sylwetkę?
W każdym aspekcie dbania o siebie istnieją trzy pytania, które należy zadać:
-Co chcę robić?
-Co jest dla mnie najlepsze?
-Co powinno się zrobić?
Może najpierw na początek zamiast filiżanki kawy z zawartością kofeiny (która źle wypływa na pracę wątroby i wypłukuje magnez) lepiej zacząć od wypicia szklanki wody z cytryną. To pobudza metabolizm, ułatwia trawienie. Zapewne wątroba będzie niezwykle wdzięczna za taki prezent.
Pytanie, jak można jeszcze jak dabć o swoją sylwetkę?
Najlepiej poświęcić trochę czasu na ćwiczenia. Każda, nawet niewielka aktywność może mieć ogromny i zbawienny wpływ na nasz organizm, i ciało. Co zrobić, jeśli ćwiczenia nie są ulubioną formą wysiłku fizycznego?
Cóż, może warto włączyć muzykę i zacząć tańczyć.
Jeśli kiedykolwiek zauważyliśmy, że niektóre piosenki wywołują uśmiech na twarzy to może warto spróbować. Zyskujemy dwie rzeczy naraz: dobry nastrój i trochę ruchu. Duże emocje i optymistyczna muzyka może zdziałać cuda dla naszego samopoczucia i organizmu.

Wbrew pozorom na naszą sylwetkę wpływ może mieć także to, jak i ile śpimy, jak się relaksujemy i odpoczywamy. Sen powinien być naszym priorytetem. Organizm, który jest przemęczony, nie jest zdolny do wysiłku a mózg nie jest gotowy mentalnie do tego, aby poddawać się jakimkolwiek ćwiczeniom, po prostu najzwyczajniej w świecie nie mamy na to ochoty. Odpoczynek i sen działa odświeżająco i pobudzająco do działania, zaś chęć działania to już połowa sukcesu.

piceiplynow

Sformułowanie " jesteś tym, co jesz " stała się banałem w ostatnich latach, ale nadal znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Większość z nas wie, że nowoczesne diety mogą zawierać zbyt dużo przetworzonej żywności, które są bogate w tłuszcze, cukier i sól, i że powinniśmy jeść więcej świeżych owoców i warzyw w ramach zdrowej diety zrównoważonej. Otyłość, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca typu II to wyzwania w wielu kręgach kulturowych.
Co zatem jeść i jak dabć o swoją sylwetkę?
Żywność jest paliwem, a my musimy funkcjonować optymalnie.
Zdrowe odżywianie oznacza karmienie swojego ciała, w to co potrzebne, zarządzając tym procesem w możliwie jak najbardziej naturalny sposób. Zmiana sposobu jedzenia nie musi być kwestią wszystko albo nic. Być może można dodać tylko dodatkowy kawałek owocu dziennie lub zamienić kawę na szklankę wody. Przyprawiając potrawy także nie należy się spieszyć, może warto skupić się na smakach, teksturze i zapachach. Jedzeniem należy się delektować.
Każda potrawa zjedzona szybko, nawet ta najsmaczniejsza działa jak fast food.
Zatem musimy pamiętać, aby jeść w spokoju, w spokojnym miejscu, będąc świadomym po co to robię, czemu to służy i dlaczego ma mi to pomóc.
Może, jeśli nie robiliśmy tego do tej pory warto zacząć gotować dla siebie. Przynajmniej zyskujemy gwarancję, że wiemy jakie produkty zakupiliśmy, co znajduje się w naszej potrawie i jak ją przyrządziliśmy.
To zawsze daje nam przewagę nad zbędnymi kaloriami, których zjadanie możemy kontrolować.
Jak dabć o swoją sylwetkę nie mając czasu?

Happiness - mother with her childOczywiście jest to niemożliwe. Czasami trzeba po prostu zwolnić.
Nasze ciała są cenne, więc nie powinniśmy ich zaniedbywać na żadnym poziomie. Spokojny umysł jest naprawdę niczym bez zdrowego ciała. Co zatem zrobić?
Spać, dobrze jeść, odpoczywać, relaksować się (nawet krótko), zafundować sobie masaż albo długi spacer. Tak naprawdę brak czasu jest najczęściej wymówką.

Jak dabć o swoją sylwetkę skutecznie?
Na pewno warto jeść w miejscach, gdzie znajduje się lustro.
Jeśli do tej pory nie byliśmy zadowoleni z naszej sylwetki to zapewne każde zerknięcie w lustro podczas obfitego posiłku będzie działało zniechęcająco i zaczniemy się zastanawiać i przypominać sobie dlaczego tak naprawdę przestaliśmy jeść dużo i dlaczego nie powinny kusić nas słodycze, słodkie napoje czy desery.

Może dobrym pomysłem byłby wyjazd z miasta, jakaś szalona wycieczka na weekend w góry, do parku krajobrazowego, gdzie z dala od hałasów miasta możemy oddać się nie tylko relaksacji, ale także pooddychać świeższym powietrzem, a może nawet zdobyć się na wysiłek i przespacerować się, przebiec lub pojeździć rowerem.
Taka wyprawa w pojedynkę lub z rodziną może podziałać niezwykle mobilizująco. Zwłaszcza że zmieniło się otoczenie.
Oczywiście, jeśli wciąż kotłuje nam się w głowie pytanie, jak dabć o swoją sylwetkę? To ostatecznie istnieją jeszcze kluby fitness, w których możemy spędzić miło czas, korzystając z tamtejszych urządzeń do ćwiczeń, albo też zdecydować się na zajęcia zumby czy stretchingu, pilates albo jogi.
Jeśli ktoś lubi ćwiczyć indywidualnie, można poprosić o ułożenie planu ćwiczeń przez trenera, mamy wtedy pewność, że nie tylko dobrze się odżywiamy, ale nasz trening jest rozłożony racjonalnie w czasie oraz zgodnie z naszymi potrzebami i umiejętnościami.
Jeśli od czasu do czasu nasze postanowienia uległy zniweczeniu i zaprzestaliśmy wysiłku, może dla mobilizacji i zebrania nowej energii warto powtarzać sobie jak mantrę kilka pozytywnych myśli o tym, że "damy radę", "że chcemy wytrwać", "że robimy postępy". To może zadziałać jak samospełniająca się przepowiednia.
Wbrew pozorom nasze psychiczne nastawienie wydaje się kluczowe, bo od tego zaczyna się nasza chęć działania.
Ważne jest zatem, aby stawiać sobie osiągalne cele. Nie chciejmy schudnąć od razu, tracąc drastycznie na wadze, rezygnujmy systematycznie, powoli, koncentrując się na małych kroczkach.
Postęp i efekty może się pojawić naprawdę szybko.
Ważne jest, aby zadając sobie sakramentalne pytanie: "jak dabć o swoją sylwetkę"? Pamiętajmy, że każdy najmniejszy krok zbliża nas do celu.
Każda łyżeczka cukru mniej, niezjedzony pączek, spacer po pracy (nawet taki który trwa 10 minut) powinien dać efekty.
Czasami stawiając sobie zbyt duże wymagania, zmieniając coś drastycznie, mocniej się rozczarowujemy i trudniej jest nam podjąć kolejne wyzwanie, jeśli dotychczasowe starania nie przyniosły spodziewanych efektów.
Technika małych kroczków zawsze się sprawdza!

http://oliviaspa.pl/