Pompy produkowane przez firmę Eckerle są niezwykle wydajne, mają wysokie ciśnienie oraz charakteryzują się cichą pracą. Jest to przykład pomp zębatych, których zazębienie jest wewnętrzne. Tymi pompami można zastąpić wiele innych pomp, takich na przykład jak:
pompy Bosh, Voith czy Rexroth. Pompy produkowane przez eckerle występują w wersji mobilnej, jak i przemysłowej. Z powodzeniem można te dwa rodzaje pomp łączyć ze sobą, uzyskując w ten sposób pompy podwójne.
Jednak, tak jak i wszystkie pompy, tak samo i pompy eckerle wymagają czasami naprawy i regeneracji.
Czy warto regenerować?
Mimo faktu, że pompy zębate eckerle są typem bardzo dobrych i prawie bezawaryjnych pomp, to jednak z czasem ich naprawa staje się jednak nieunikniona. Najważniejsza jest diagnostyka i określenie uszkodzenia, ponieważ niektóre części są bardzo drogie. Z tego też powodu nie zawsze regeneracja układu hydraulicznego a w tym pompy zębatej opłaca się. Dlatego też, gdy zepsuje się pompa, dobrze jest określić wartość jej naprawa, bo może okazać się, że kupno nowej pompy będzie bardziej opłacalne niż jej naprawa.
Objawy awarii
Gdy awaria zostanie dostrzeżona i zauważona wcześniej, to jej skutki są o wiele mniejsze niż w przypadku gdy operator maszyny nie zwraca uwagi na nieprawidłową jej pracę. Najczęstszymi przyczynami awarii są zbyt intensywne eksploatacje pojazdów lub maszyn oraz korzystanie z niezbyt czystego paliwa. Najczęstszym objawem uszkodzenia pompy jest osłabiona praca maszyny. Maszyna pracuje wolniej i jest zdecydowanie słaba.
Specjalistyczna naprawa pomp
W praktyce wydaje się, że każdy może niby poradzić sobie sam z uszczelnianiem i naprawą danej pompy. Jednak w rzeczywistości jest inaczej. Pompy po diagnostyce naprawia się w specjalistycznych punktach. Dobrze jest przekazywać je tam nieumyte, bowiem pracownicy takich serwisów uważają, że olej, który zalega w pompie może być dla nich cenną wskazówką do jej naprawy.
No Comment