Dla większości naszych obywateli, biznes a szeroko rozumiana ekonomia to dwie różne drogi ekonomicznego rozwoju. Biznesmen to według wielu naszych rodaków osoba, która prowadzi czasami nieczyste interesy, wykorzystując luki prawne dla własnej korzyści majątkowej. Tymczasem, współczesny biznes ma bardzo dużo wspólnego z naszą gospodarką. Dlaczego?

1. W gospodarce naszego kraju, maleje rola przemysłu i rolnictwa. Za to coraz większy udział w niej ma sektor usług. Jest to jeden z powodów, przyciągających do nas ludzi biznesu z całego świata.

2. Polska to kraj rosnących inwestycji. To również kolejny powód, dla którego wielu biznesmenów przybywa do nas. W ten sposób, nasza gospodarka jest zasilana z zewnętrznych środków, co jeszcze bardziej stymuluje jej rozwój.

3. W związku z ogromną liczbą inwestycji rośnie też zadłużenie. Szeroko rozumiany biznes, który szturmem wchodzi do naszej gospodarki gwarantuje finansowanie tego zadłużenia. Dzięki temu, finanse naszego kraju są znacznie płynniejsze, a nasi przedsiębiorcy są po prostu bardziej wypłacalni. Ponadto, rosnący udział biznesu w gospodarce naszego kraju daje szanse na zwiększenie wartości naszych inwestycji za granicą, co jeszcze bardziej stymuluje rozwój naszej gospodarki.

Podsumowując, biznes i gospodarka łączą się ze sobą w sposób nierozerwalny. Być może było to nie do pomyślenia (przynajmniej oficjalnie) w gospodarce PRL, ale teraz mamy zupełnie inne czasy, które dają nam takie możliwości.