Żyjemy w dobie, gdzie wiecznie brakuje nam czasu. Świat pędzi do przodu, a my dostosowujemy się do tego pędząc razem z nim. Wstajemy rano, szybka toaleta, śniadanie w rękę i już biegniemy na autobus, tramwaj, aby zdążyć do pracy na czas. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu to również musimy wyjechać odpowiednio wcześnie, aby w drodze do pracy nie zatrzymały nas korki albo awaria naszego pojazdu.

Istnieje sposób, aby choć trochę zwolnić i znaleźć rano czas na spokojną kawę? Czy jest taki środek transportu, który szybko i na czas zawiezie nas do pracy? Odpowiedź jest bardzo prosta: TAK. Na rynku istnieje rower elektryczny.

Rower elektryczny wyglądem przypomina rower klasyczny. Również posiada klasyczną ramę, siodełko, kierownicę, a nawet pedały. Rower elektryczny jak sama nazwa wskazuje posiada akumulator, który poprzez silnik napędza nasz jednoślad. Jednak żeby rower się przemieszczał trzeba również pedałować. Jeśli nie będziemy używać pedałów, rower wyłączy się. Takie rozwiązanie ma jedynie za zadanie wspomóc rowerzystę, a nie wykonywać za niego całej pracy. Możliwa prędkość do uzyskania zgodnie z informacjami producentów to 25 kilometrów na godzinę. Akumulator potrzebuje ładowania i łatwo zrobimy to w domu podłączając go do gniazdka. Ładowanie trwa około 2 do 3 godzin, co pozwala prawie cały czas użytkować rower. mamy akurat odpoczynek na posiłek i mały odpoczynek. Rower elektryczny jest w stanie przejechać od 30 do 100 km, czyli taką standardową drogę do pracy i z powrotem przejedzie bez problemu. Wszystko też zależy od wzniesienia terenu pod który podjeżdżamy, prędkość pedałowania i oczywiście naszej wagi ciała. Po intensywnych przejażdżkach na pewno zauważymy jej sukcesywny spadek.
Motocross
Zgodnie z opiniami wadą takiego roweru jest sama jego waga, ponieważ niestety akumulator i silnik również ważą. Jednak nikt roweru nie wnosi na 10 piętro, tylko przypina w odpowiednich i przystosowanych miejscach przed budynkami. Sprawa ma się inaczej wtedy, kiedy trzeba rower znieść do piwnicy. Wtedy kobiecie może przydać się pomoc sąsiada lub męża. Wadą również może być cena tego jednośladu. Szacunkowy koszt najtańszego modelu to około 2 tysięcy złotych. I niestety może być łatwym łupem dla złodziei, jeśli zostanie nieodpowiednio zabezpieczony. Trzeba więc wraz z zakupem roweru kupić naprawdę solidne zabezpieczenie, aby mieć pewność, że po skończonej pracy lub wypadzie na miasto rower nadal będzie na nas czekał.

Rower można oczywiście wyposażyć w różne podnoszące jego cenę gadżety, ale skoro w zwykłym rowerze ich nie ma, to trzeba sobie zadać pytanie czy w rowerze elektrycznym są nam koniecznie potrzebne.

Elektryczny rower świetnie zastąpi samochód. Przemieszczanie się po mieście rowerem będzie przyjemne i omijanie korków już nie będzie stanowiło problemów. Rowerem można spokojnie minąć się ze stojącymi samochodami, a wspomaganie silnika pozwoli nam ograniczyć pracę nóg. Strome podjazdy lub większe odległości już nie będą nas męczyły. Jazda będzie relaksująca, a rower zadba o naszą sprawność fizyczną, dzięki temu, że nie wykonuje za nas całej ciężkiej pracy, którą wykonujemy podczas pedałowania. Większość myśli, że wsiądzie na rower elektryczny i będzie jechała bez pedałowania, uważając tylko na znaki i przechodniów. Nic bardziej mylnego. W końcu rower to nie skuter i za nas nie pojedzie. Producenci nie tylko dbają o miejskich rowerzystów oferując im rowery do miejskiej jazdy, ale dostępne są również rowery do jazdy w terenie i szosówki oczywiście również z silnikiem.
Dla kogo są przeznaczone więc rowery z wspomaganiem elektrycznym? Z takiego rozwiązania najbardziej zadowolone są osoby starsze, które chcą być aktywne nawet pomimo swojego wieku. Przeszkodą może być oczywiście cena takiego roweru. Nie zawsze emeryta stań na taki duży wydatek. Może to być jednak świetna podpowiedź dla rodziny i wnuków, aby zakupiły swoim dziadkom taki prezent na urodziny, imieniny czy Dzień Babci i Dziadka. Będą na pewno wdzięczni i w pełni aktywni. To też świetna propozycja dla osób mających ochotę na dłuższe wycieczki rowerowe, ale boją się, że mogą nie wrócić do domu po pokonaniu dłuższego dystansu. Rower elektryczny pozwoli utrzymać dobrą kondycję i wysportowaną sylwetkę. Dojazd do pracy nie będzie męczący i dzięki temu będziemy mieli siły na wykonywanie swoich obowiązków. Dla korzystania z roweru elektrycznego nie ma przedziału wiekowego. Każdy kto tylko chce i ma predyspozycje zdrowotne może użytkować jednoślad.

Rower elektryczny to popularny środek transportu w Europie. W Polsce rower mają tylko osoby, które stać na taki zakup i mają bezpieczne miejsce na jego przechowanie. Może kiedyś będzie bardziej modnym
i dostępnym środkiem transportu. Może dzięki temu cena ulegnie zmianie na mniejszą i będzie stać przeciętnego człowieka. Nasze społeczeństwo to społeczeństwo starzejące się, więc taki rower elektryczny to przyszłość dla starszych ludzi. Producenci będą zabiegać o nowych klientów i tworzyć coraz to nowsze modele, lżejsze i odpowiadające zapotrzebowaniom społeczeństwa.

Rower elektryczny to idealny pomysł dla wszystkich, którzy lubią dbać o swoje zdrowie. Świetna alternatywa dla zwykłego roweru, który bogato wyposażony również potrafi osiągnąć wysoką ceną, podobną do roweru elektrycznego, a jednak nie posiada wspomagania w postaci akumulatora i silnika. Rower pozwala zaoszczędzać czas rano i dzięki temu mamy czas na wypicie kawy i zjedzeniu spokojnie śniadania, ponieważ korki nam nie przeszkadzają. Dodatkowo podziwiamy widoki, dotleniamy ciało i mózg przed ciężkim dniem w pracy, a wracając świeże powietrze działa na nas relaksująco i świeżo. Człowiek odzyskuje siły i dzięki hormonom szczęścia wydzielanymi podczas jazdy stajemy się zadowoleni. Każda przejażdżka takim rowerem to sama przyjemność i miło spędzony czas w otoczeniu przyrody. Dzięki niemu spalamy zbędne kilogramy, dbamy o zdrowie, odzyskujemy humor. Jak widać rower elektryczny to samo zdrowie i radość z użytkowania. Może za kilka lat będzie głównym i pożądanym środkiem transportu.