Jak wiadomo mycie okien należy do obowiązków każdej kobiety. Nikt z pewnością nie chce wejść do pomieszczenia, w którym przez szyby zwyczajnie niczego nie widać. Jest to z pewnością wstyd dla samych domowników. Mycie okien okazuje się również być bardzo kłopotliwym zadaniem, szczególnie dla osób robiących to pierwszy raz. Wiele osób również nie lubi myć okien, ponieważ idealne doprowadzenie ich do czystości jest trudnym zadaniem. Ile razy zdarzało nam się tak, że w momencie kiedy myśleliśmy że skończyliśmy swoją pracę, nagle zaświeciło słońce i wyskoczyło nam wiele smug. Jest to więc przede wszystkim bardzo uciążliwa praca. Oczywiście mogłoby się wydawać, że nie ma w tym nic skomplikowanego, ponieważ wystarczy umyć okna płynem a następnie wytrzeć do sucha. Z myciem szyb jednak jest zawsze ten sam problem a mianowicie to, że wiele ściereczek zostawia na nich brzydkie ślady. Dlatego też warto wiedzieć czego powinniśmy unikać myjąc okna i w jaki sposób powinniśmy je myć prawidłowo. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w specjalny mop do mycia okien. Dzięki takiemu mopowi okna na wysokości z pewnością nie sprawią nam problemów. Nie musimy wtedy wchodzić na różne urządzenia, aby dosięgnąć do wysoko osadzonych okien. Wystarczy namoczyć takiego mopa w płynie i bez problemu umyć nim okna. Oprócz tego bardzo ważne jest czym wycieramy okna na sucho.

window-189318_1920

Wiele osób używa po prostu zwyczajnych szmatek. Warto jednak zauważyć fakt, że takie właśnie szmatki zostawiają bardzo wiele śladów na oknach, które nie wyglądają z pewnością atrakcyjnie. Do wycierania szyb na sucho warto zakupić specjalne ściereczki z mikrofibry. Z pewnością zapłacimy za nie drożej, niż za normalne ścierki, jednak efekty również będą dużo lepsze. Warto pamiętać o tym, że raz zakupiona ściereczka z mikrofibry może nam posłużyć na parę myć. Tak więc taka inwestycja jest z pewnością opłacalna. Ważne jest to że takie właśnie ściereczki są bardzo delikatne i nie zostawiają śladów na oknach. W ten sposób zaoszczędzimy z pewnością bardzo wiele czasu na poprawianiu takich okien. Jest to więc bardzo opłacalne. Jeżeli nie chcemy jednak się zdecydować na zakup ściereczki z mikrofibry, to powinniśmy kupować zwykłe ręczniki kuchenne. Ważne jest jednak to, aby nie kupować najtańszych możliwych. Takie z pewnością również będą zostawiały wiele śladów na naszych oknach. Warto więc przede wszystkim patrzeć na jakość takich ręczników, a nie na ich cenę. Bardzo ważne jest również zakupienie odpowiedniego płynu do okien. Jak wiadomo im mniejsza jakość płynu, tym ciężej będzie nam się takie okna myło. Dlatego też przed zakupieniem płynu do myca szyb, warto przeczytać możliwie jak najwięcej opinii na jego temat w internecie. Jeżeli większość osób była zadowolona z mycia swoich okien w takim właśnie płynie, to my również będziemy zadowoleni. Jeżeli jednak przeważają negatywne opinie na temat takiego płynu, to ostatecznie nie warto go kupować.

water-839590_1280

Możemy się zawieść na takim zakupie. Oczywiście istnieją również naturalne sposoby mycia okien. Bardzo mało osób o nich wie, a tak naprawdę są one również bardzo skuteczne. Pierwszym z nich jest mycie okien zwyczajną wodą z octem. Ocet rozpuszcza brud i nadaje naszym oknom połysk. Dzięki octowi wyglądają one niesamowicie. Z pewnością nie wydamy na ten sposób dużo pieniędzy, a efekty mogą okazać się zaskakujące. Warto więc spróbować. Po umyciu okien możemy je wycierać zwykłymi ręcznikami papierowymi. Do polerowania szyb warto użyć zwykłej gazety. Druk z gazety nabłyszcza szybę. Jeżeli jednak decydujemy się na użycie tego sposobu do polerowania szyb, to warto robić to w rękawiczkach, ponieważ zwyczajnie możemy sobie pobrudzić dłonie zmoczoną gazetą. Warto o tym pamiętać. Kolejnym w pełni naturalnym sposobem mycia okien jest mycie zwykłą ciepłą wodą z dodatkiem gliceryny. Gliceryna sprawi, że brud nie będzie się w znacznym stopniu osadzał na takiej szybie. W ten sposób otrzymamy piękne, czyste okna na bardzo długi okres czasu. Oczywiście najbardziej skutecznym sposobem na mycie okien jest użycie urządzenia parowego do tego przystosowanego.
Tak naprawdę ten sposób jest najprostszy i najszybszy, jak również efekty są niesamowite. Warto jednak pamiętać o tym, że urządzenia takie są naprawdę drogie i nie każdego na nie stać. Oprócz tego jeżeli chcemy umyć okna a nie mamy nic ze wcześniej wymienionych rzeczy pod ręką, to zawsze możemy wymieszać wodę z płynem do naczyń, co również da nam bardzo dobre efekty. Oprócz tego warto pamiętać o tym, aby nie decydować się na mycie okien w słoneczny dzień. Za każdym razem jak zaświeci słońce, to z pewnością zauważymy kolejną nieatrakcyjną smugę. W ten sposób przy takich oknach możemy siedzieć cały dzień i je polerować. Warto więc okna myć w dzień pochmurny. Okna można również umyć za pomocą wody zmieszanej z amoniakiem. Jest to kolejny sposób na mycie okien. Jak widać więc istnieje bardzo wiele sposobów na mycie okien. Każdy tak naprawdę musi znaleźć taki, dzięki któremu okna mu się myje najwygodniej. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy swoją przygodę z myciem okien, to warto wypróbować jak najwięcej sposobów i ostatecznie korzystać z wcześniej wymienionych wskazówek. W ten sposób mycie okien nie będzie sprawiało nam większego problemu. Warto również pamiętać o tym, aby szyby myć od góry do dołu. Suszenie z kolei musi odbywać się w przeciwnym kierunku. Oznacza to, że jeżeli suszymy szyby to od dołu do góry. W ten sposób nie będziemy zostawiać widocznych smug. Warto również zakupić specjalne urządzenie do ściągania nadmiaru wody z okien. Warto pamiętać o tym, że im bardziej suche szyby są, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że podczas suszenia zostaną jakiekolwiek smugi. Dlatego też jeżeli mamy taką możliwość, to warto również zakupić właśnie takie urządzenie, które tak naprawdę nie jest drogie, a może znacznie ułatwić nam sprzątanie. Warto również zapamiętać tą wskazówkę. Jak widać więc, mycie okien nie musi być tak skomplikowane, jak się wszystkim wydaje. Trzeba tylko korzystać z wcześniej wymienionych wskazówek.