Wśród studentów coraz większym zainteresowaniem cieszą się kierunki związane z gospodarką, zarządzaniem, rachunkowością. Biznes, finanse i ekonomia – to te kierunki interesują młodych ludzi.
Wielu studentów marzy o tym, by stać się rekinem biznesu. Interesują się bieżącymi sprawami dotyczącymi gospodarki. W końcu ekonomia to temat, który dotyczy wszystkich. Zawsze będą potrzebni specjaliści zajmujący się takimi dziedzinami jak finanse, maklerzy, bankowcy.
Uniwersytety wychodzą młodym naprzeciw i otwierają coraz więcej kierunków, których tematem przewodnim jest ekonomia: finanse i rachunkowość, finanse publiczne, finanse i inwestycje. Ten biznes prężnie się rozwija i potrzeba tam “świeżej krwi”, więc absolwenci tych kierunków mają realną szansę na pracę w wyuczonym zawodzie.
Trzeba także przyznać, że ten kierunek zainteresowań jest dynamiczny. Praca w zawodach związanych z ekonomią wymaga ciągłego dokształcania się. Niektórzy starsi pracownicy nie nadążają za dynamicznymi zmianami i biznes ten staje się w coraz większym stopniu biznesem ludzi młodych.
Abstrahując od perspektyw absolwenta dotyczących rynku pracy – ekonomia dotyczy wszystkich i wiedza z tego obszaru na pewno przyda się młodym ludziom, dopiero wchodzącym na rynki pracy. Niezależnie od tego, czy będą chcieli zrobić karierę w tym biznesie, podstawowe wiadomości na tematy takie jak ekonomia, gospodarka czy finanse nie powinny być im obce.