W dzisiejszych czasach, jeśli chcemy prowadzić biznes, musimy się wiele nauczyć. Oczywiście, istotne jest tu doświadczenie i wiedza zdobyta podczas codziennej pracy nad naszą firmą, ale jednocześnie – konieczne jest zdobycie jakieś tam podstawy, dzięki której będziemy wiedzieć jak się za takie prowadzenie działalności zabrać. Nie chodzi tu wyłącznie o wiedzę ekonomiczną (choć polskie uczelnie uczą jej na wysokim poziomie). Chodzi tu również o samą wiedzę, dotyczącą zakładania firmy, lokalizacji które w tej sprawie musimy odwiedzić itd.

Wiemy już, że wiedza ekonomiczna jest nam bardzo potrzebna w prowadzeniu przedsiębiorstwa. A czy warto uczyć się jej z innych powodów? Pewnie że tak! Ekonomia przydaje się nam również w codziennym życiu. Przecież nasze finanse to nie tylko prowadzenie przedsiębiorstwa, ale też codzienne zmaganie się z zamykaniem miesięcznego budżetu. Każdego dnia musimy zastanawiać się, czy odłożyć pieniądze na “życie”, czy też wydać je na jakąkolwiek inwestycje. Jednym słowem, wiedza ekonomiczna jest tu bardzo przydatna.

A co jeśli zamierzamy np zainwestować na giełdzie? W takiej sytuacji, zaawansowana wiedza wyniesiona z lekcji ekonomii również się przyda. Owszem, często i tak nie mamy zbyt dużej wiedzy w tej sprawie. Ekonomia, uczy jednak podstaw od których może dużo zależeć w inwestowaniu. Chociażby takich, by podchodzić do niego ostrożnie, szczególnie jeśli nie mamy o nim zbyt dużego pojęcia.