Współcześnie rynek pracy jest przepełniony młodymi ludźmi, którzy czasami przez bardzo długi czas poszukują zatrudnienia. Co tak naprawdę ma znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jakie umiejętności i kwalifikacje są najbardziej pożądane przez pracodawców?

W chwili obecnej bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytania. Jeśli chodzi o świeżych absolwentów szkół wyższych to niewątpliwie dużym atutem jest właśnie otrzymany dyplom. Wiedza zdobyta podczas całego toków studiów jest bardzo cenna dla każdego pracodawcy- szczególnie, gdy dana posada łączy się z ukończonym kierunkiem studiów. Edukacja to jednak nie wszystko. Warto także zwrócić uwagę na swoją prezencje oraz sposób mowy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jak powszechnie wiadomo pierwsze wrażenie jest bardzo istotne i w wielu przypadkach bardzo trudno jest je zmienić. Obecnie każdy młody kandydat powinien znać przynajmniej jeden język. Władanie angielskim czy niemieckim stało się jednym z najbardziej powszechnych kryteriów zatrudnienia. Języki obce są potrzebne praktycznie w każdej dziedzinie życia, a co za tym idzie pracy. Na rynku bardzo trudno znaleźć oferty, w których nie wymaga się znajomości co najmniej jednego języka obcego. Im więcej ich znamy tym większe szanse na zatrudnienie.

Równie ważnym aspektem, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy jest odpowiedni ubiór. Warto zapoznać się ze sposobem ubierania w danym miejscu pracy i dostosować do niego swój strój.

Jeśli posiadamy wszystkie potrzebne umiejętności i doświadczenie do zdobycia danej posady powinniśmy walczyć o swoje cele,. Na każdą rozmowę warto pójść pewnym siebie i doskonale przygotowanym, ponieważ w wielu przypadkach zaprocentuje to otrzymaniem wymarzonej pracy.